Бир гуруҳ ўқитувчи ва мураббийларни мукофотлаш тўғрисида Президент фармони имзоланди

0
“Ўқитувчи ва мураббийлар куни муносабати билан таълим-тарбия тизимида алоҳида ўрнак кўрсатган ходимлардан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида”ги Президент Фармони (30.09.2020) имзоланди.
Фармон билан бир гуруҳ ўқитувчи ва мураббийлар фахрий унвон, орден ва медаллар билан мукофотланди:
«Буюк хизматлари учун» ордени билан

Жумаев Тўхтамурод Муртазаевич    –    Қоракўл туманидаги халқаро математика мактаби фахрий директори, Бухоро вилояти

«Ўзбекистон Республикаси халқ ўқитувчиси» фахрий унвони билан

Абдиев Бахтиёр Бобоназарович    –    Китоб туманидаги 1-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг математика фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Юлдашева Файзихон  Араповна    –    Норин туманидаги 20-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Наманган вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган халқ таълими ходими» фахрий унвони билан

Рахманова Раънохон Мухтаровна    –    Олтинсой туманидаги 22-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси,  Сурхондарё вилояти

Аслонова Мухтарам Аскаровна    –    С.Ҳ.Сирожиддинов номидаги Республика академик лицейининг биология фани ўқитувчиси

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ёшлар мураббийси» фахрий унвони билан

Кушенова Канзира Карбаевна    –    Томди туманидаги 8-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси,  Навоий вилояти

Узакбаева Роза Сарсеновна    –    Қорақалпоғистон Республикаси 1-Меҳрибонлик уйи ўқитувчиси

Ишанкулов Артикбай    –    Тошкент педиатрия тиббиёт институти қошидаги академик лицейи директори

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози» фахрий унвони билан

Мусаев Абдурашит Ибрахимович     –    Чирчиқ ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб-интернатининг эшкак эшиш бўйича  катта мураббийи, Тошкент вилояти

Ходжаев Равшан Илханович    –    Бухоро ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб-интернатининг бокс бўйича бош мураббийи, Бухоро вилояти

«Фидокорона хизматлари учун» ордени билан

Арипов Мерсаид    –    Ўзбекистон Миллий университетининг амалий математика ва компьютер таҳлили кафедраси профессори

Бабоева Сабира Хасановна    –    Гулистон туманидаги 27-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти

Шадиев Турсун    –    Тошкент шаҳридаги Халқаро Вестминстер университетининг «ЮНЕСКО» кафедраси мудири

«Меҳнат шуҳрати» ордени билан

Абдуллаева Зайнабжан Худайбергеновна    –    Элликқалъа туманидаги 61-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Абдураимова Зулфия Хаитовна    –    Юнусобод туманидаги 250-умумий ўрта таълим мактабининг рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Абдурахманова Саломат Шукриевна    –    Мирзаобод туманидаги 33-умумий ўрта таълим мактабининг 8-А синф раҳбари, математика фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти

Азизов Алихан Шарапович     –    От спорти бўйича Республика олий спорт маҳорати мактаби бош мураббийи

Боранбаева Саодат Хасановна    –    Яшнобод туманидаги 166-умумий ўрта таълим мактабининг география ва иқтисодий билим асослари фанлари ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Грибанова Татьяна Александровна    –    Миробод туманидаги 158-умумий ўрта таълим мактаби директори, Тошкент шаҳри

Губина Галина Фёдоровна    –    Зарафшон шаҳридаги 3-мактабгача таълим муассасаси мудири, Навоий вилояти

Зайнутдинова Муйнисхон Исмоиловна     –    Чуст туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Наманган вилояти

Камалова Диларом Туваловна     –    Жомбой туманидаги 20-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Краснолобова Наталия Рафаэловна    –    Нурафшон шаҳридаги 57-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Мавлонов Оқилжон Тахирович     –    Ўзбекистон туманидаги 16-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Мамажонова Иноятхон Ахмаджоновна    –    Булоқбоши туманидаги 14-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Андижон вилояти

Мирзамова Мавсуда Абдукаххаровна    –    Наманган шаҳридаги 82-умумий ўрта таълим мактаби директори, Наманган вилояти

Мокрова Людмила Федоровна    –    Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардиясининг Республика ихтисослаштирилган мусиқа академик лицейи фортепиано ўқитувчиси

Рахимов Ҳошим Темирович    –    Ғиждувон туманидаги 5-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Салиджанова Анжелика Анваровна     –    Мирзо Улуғбек туманидаги 208-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Санаева Рахима Амирқуловна     –    Самарқанд шаҳридаги 49-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Туляганов Дилшат Убайдуллаевич    –    Тошкент шаҳридаги Турин политехника университетининг табиий ва математика фанлари кафедраси мудири

Узаков Карим Эргашович     –    Ғузор туманидаги 24-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Фозилов Нишонбой Арабович    –    Зомин туманидаги «Мурувват» ногиронлиги бўлган аёллар учун интернат уйи директори, Жиззах вилояти

Хайитова Гулбинисо Очилдиевна    –    Жaрқўрғон туманидаги 12-иxтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг физика фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Шамсутдинова Оптобхон Максудалиевна    –    Меҳнат фахрийси, Фарғона вилояти

Шаумарова Мухая    –    Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институтининг қишлоқ хўжалик машиналари кафедраси профессори

Юлдашева Равза Тажиддиновна    –    Олмалиқ шаҳридаги 18-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси,  Тошкент вилояти

II даражали «Соғлом авлод учун» ордени билан

Жуммаев Турсунмурод Ражабович    –    Музработ туманидаги «Баркамол авлод» болалар мактабининг «Ёш табиатшунослар» тўгараги раҳбари, Сурхондарё вилояти

Кенжаева Фарида Жумаевна     –    Чирчиқ шаҳридаги 14-Меҳрибонлик уйи директори, Тошкент вилояти

Муминова Нафиса Гайбуллаевна    –    Мирзаобод туманидаги 11-мактабгача таълим муассасаси мудири, Сирдарё вилояти

Муминова Одинахон Тоштемировна    –    Олтиариқ туманидаги 19-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Раупова Дилбар Махмудовна    –    Когон туманидаги 21-умумий ўрта таълим мактабининг 5-В синф раҳбари, бошланғич синф ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Реджапова Донахон Холқўчқаровна    –    Андижон шаҳридаги Болалар шаҳарчаси тарбиячиси, Андижон вилояти

Тиллаева Феруза Рахимовна    –    Боғот туманидаги 12-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси,  Хоразм вилояти

Токарева Ирина Александровна    –    Юнусобод туманидаги 259-умумий ўрта таълим мактаби директори, Тошкент шаҳри

Усарова Санталат Утаевна    –    Мирзачўл туманидаги 9-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Усманова Муяссар Жураевна    –    Косон туманидаги 6-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Хусенова Замира Носировна    –    Яшнобод туманидаги 244-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Якубова Гулчехра Уктамовна    –    Самарқанд шаҳридаги 1-Меҳрибонлик уйи тарбиячиси, Самарқанд вилояти

Янгибоева Юлдуз Абдираҳматовна    –    Яккабоғ туманидаги 21-умумий ўрта таълим мактаби директори, Қашқадарё вилояти

«Дўстлик» ордени билан

Абдуллаева Гулнора Тулановна    –    Фарғона шаҳридаги «Мурувват» ногиронлиги бўлган болалар учун интернат уйи тарбиячиси, Фарғона вилояти

Адизова Дилором Облокуловна     –    Нурота туманидаги 11-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси,  Навоий вилояти

Алимухамедова Магмура Маликовна    –    Меҳнат фахрийси, кимё фани ўқитувчиси,  Тошкент шаҳри

Бахранова Зоя Анатолевна    –    Зарафшон шаҳар халқ таълими бўлими мудири, Навоий вилояти

Бобоев Ахмеджон Боевич    –    Сариосиё тумани халқ таълими бўлими  бош методисти, Сурхондарё вилояти

Борисова Ирина Леонидовна    –    Миробод туманидаги 83-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Ботиров Низомидин    –    Оққўрғон туманидаги 8-умумий ўрта таълим мактаби директори, Тошкент вилояти

Гадаева Манзура Уруновна    –    Когон шаҳридаги 17-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Гадоева Мусаллам Нуриддиновна    –    Узун туманидаги 13-умумий ўрта таълим мактабининг 6-А синф раҳбари, адабиёт фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Гладкова Любовь Ефимовна     –    Янгийўл шаҳридаги 10-умумий ўрта таълим мактабининг география ва иқтисодий билим асослари фанлари ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Ғойибова Дилбар Жўрақуловна    –    Бухоро давлат университети қошидаги Қоракўл академик лицейи биология фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Джуманова Рамиза Хайруллаевна    –    Нукус шаҳридаги Президент мактабининг математика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Елеушинова Салтанат Дауирхановна    –    Конимех туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Навоий вилояти

Жаббарова Хадича Садиковна     –    Шўрчи туманидаги 68-ақли заиф болалар учун ихтисослаштирилган таълим муассасасининг тарих фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Звонова Елена Юревна    –    Муборак туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг жисмоний тарбия фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Зиятдинова Генара Митхатовна    –    «Elite Education Alternativa Sehriyo» нодавлат таълим муассасаси директори, Тошкент шаҳри

Зуфаров Рустам Ахмедович    –    Тошкент давлат юридик университетининг жиноят ҳуқуқи, криминология ва коррупцияга қарши курашиш кафедраси профессори

Ибрагимов Анатолий Касимович    –    Спорт яккакурашлари бўйича Республика олий спорт маҳорати мактабининг эркин кураш бўйича мураббийи

Исматуллаев Патхулла Рахматович    –    Тошкент давлат техника университетининг метрология, стандартлаштириш ва сертификатлаштириш кафедраси профессори

Куранбеков Ахматкул    –    Тошкент давлат шарқшунослик университетининг эрон-афғон филологияси кафедраси профессори

Мирзаева Муазамхон Ашуралиевна    –    Фарғона туманидаги 47-умумий ўрта таълим мактабининг 7-А синф раҳбари, немис тили фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Ортиков Исроилжон Собирович    –    Пахтаобод туманидаги 32-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг кимё фани ўқитувчиси, Андижон вилояти

Раббимова Хулкар Раббимовна     –    Оқдарё туманидаги 45-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг мусиқа фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Разаков Батирбай Турсинбаевич     –    Хўжайли туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Раимқулова Шоира Махматкуловна    –    Боёвут туманидаги 18-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти

Реймов Ахмед Мамбеткаримович    –    Қорақалпоқ давлат университети ректори, Қорақалпоғистон Республикаси

Саримсақова Гулзода Матлабовна    –    Фориш туманидаги 7-умумий ўрта таълим мактабининг немис тили фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Тожиев Ғуломжон Ахмедович    –    Ҳазорасп туманидаги 15-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Тошкулов Абдукодир Хамидович    –    Термиз давлат университети ректори, Сурхондарё вилояти

Усманов Абдулхай Патхиддинович    –    Тўрақўрғон туманидаги 7-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Наманган вилояти

Усмонова Дилбархон Исмоновна    –    Ёзёвон туманидаги 4-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Уснатдинова Жумагул Шараповна    –    Қорақалпоғистон Республикаси мактабгача таълим вазири

Юлдашев Сайдали Арипович    –    Спорт ўйинлари бўйича Республика олий спорт маҳорати мактабининг шахмат бўйича мураббийи

Юлдашев Уришбай    –    Жиззах политехника институтининг электроэнергетика кафедраси профессори, Жиззах вилояти

Юсупов Абдурашид Самадович    –    Наманган туманидаги 14-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Наманган вилояти

«Содиқ хизматлари учун» медали билан

Абдижамилова Турганбике Сарсенбаевна    –    Қўнғирот тумани мактабгача таълим бўлими мудири, Қорақалпоғистон Республикаси

Абдувалиев Андрей Хакимович    –    Енгил атлетика бўйича Республика олий спорт маҳорати мактаби директори

Азизова Рахбархон Мухиддиновна    –    Қизилтепа туманидаги 29-умумий ўрта таълим мактабининг тарих фани ўқитувчиси, Навоий вилояти

Ахмедов Салохиддин Мухтарович    –    Булоқбоши туманидаги 1-касб-ҳунар мактабининг махсус фан ўқитувчиси, Андижон вилояти

Бакиров Поян Уралович    –    Термиз давлат университетининг рус филологияси факультети декани, Сурхондарё вилояти

Бегматов Исмоилжон Абдуллаевич    –    Косонсой туманидаги 35-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Наманган вилояти

Бектемиров Хамро Солаевич    –    Хоразм вилояти халқ таълими бошқармаси бошлиғи

Вахобов Азимжон Абдумуталович    –    Учқўрғон тумани ҳокими, Наманган вилояти

Давлатова Мархабо Комиловна    –    Хива шаҳридаги Президент мактабининг биология фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Жураев Шухрат Нуруллаевич    –    Самарқанд шаҳридаги «Самарқанд кўзмунчоғи» нодавлат мактабгача таълим муассасаси директори, Самарқанд вилояти

Ибодуллаева Дилором Муродуллаевна    –    Тайлоқ туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактабининг 11-А синф раҳбари, биология фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Кадирова Фатима Рашидовна    –    Мактабгача таълим муассасалари раҳбар ва мутахассисларини қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш институти профессори

Карабаев Маматхан Садирович    –    Геология фанлари университетининг фойдали қазилма конларини излаш ва қидириш кафедраси мудири

Кучкаров Шакир Усканович    –    Бўстонлиқ туманидаги 22-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Кучкарова Камила Мирожидиновна    –    Фарғона «Темурбеклар мактаби» ҳарбий-академик лицейининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Қодиров Азизжон Муртазоевич    –    Хатирчи туманидаги 20-умумий ўрта таълим мактабининг 8-Б синф раҳбари, кимё фани ўқитувчиси, Навоий вилояти

Латипов Фарҳод Қурбонович    –    Бухоро вилояти мактабгача таълим бошқармаси бошлиғи

Мамадалиева Мохирахон Йигиталиевна    –    Учкўприк туманидаги 35-умумий ўрта таълим мактабининг технология фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Мирзаев Фархад Камбарович    –    Янгийўл шаҳар ҳокими, Тошкент вилояти

Мирзаева Умидахон Инамовна    –    Хўжаобод туманидаги заиф эшитувчи болалар учун ихтисослаштирилган мактаб-интернати ўқитувчиси, Андижон вилояти

Наврузов Фирдавс Шавкатович    –    Бухоро шаҳридаги «The Knowledge Academy» нодавлат таълим муассасаси директори, Бухоро вилояти

Нематова Сапура Мустафақуловна    –    Бахмал туманидаги 25-умумий ўрта таълим мактабининг 7-А синф раҳбари, ўзбек тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Ниёзов Холмирза Узганович    –    Олтиариқ тумани ҳокими, Фарғона вилояти

Очилов Эркин Шукурович    –    Ҳамид Олимжон ва Зулфия номидаги ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Пардаев Тургун Халиярович    –    Ангор туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Ражабов Барна Журакулович    –    Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Давлат тест марказининг Тест синовларини ташкил этиш ва мувофиқлаштириш бош бошқармаси бошлиғи

Ражапов Вохобжон Туражанович    –    Наманган вилояти халқ таълими бошқармаси бошлиғи

Розикова Махлиё Азаматовна    –    Миробод туманидаги 213-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Садиқова Шоира Ибрахимовна     –    Чилонзор туманидаги 202-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Узокова Олия Кадировна    –    Қарши шаҳридаги 9-умумий ўрта таълим мактаби директори, Қашқадарё вилояти

Халилова Зилола Ураловна    –    Сардоба туманидаги 5-умумий ўрта таълим мактабининг география фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти

Хамдамова Нигорахон Мамадалиевна    –    Юнусобод туманидаги 98-умумий ўрта таълим мактабининг 11-Б синф раҳбари, она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Юсупова Хилола Каримжановна    –    Наманган вилояти мактабгача таълим бошқармаси бошлиғи

Янгибаев Бахадир    –    Шуманай тумани ҳокими, Қорақалпоғистон Республикаси

«Шуҳрат» медали билан

Абдуллаева Раъно Нумановна    –    Андижон шаҳридаги 35-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг 4-Б синф раҳбари, она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси,
Андижон вилояти

Азизова Нодира Кудратуллаевна    –    Яккасарой туманидаги 144-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Алламова Назакат Азадовна    –    Муҳаммад Ризо Эрниёзбек ўғли Огаҳий номидаги ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг тарих фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Алмарданова Хадича Саттаровна    –    Шўрчи туманидаги «Happy Kids» нодавлат мактабгача таълим муассасаси мудири, Сурхондарё вилояти

Анаркулова Барно Рахматовна    –    Янгийўл шаҳридаги 2-умумий ўрта таълим мактабининг 9-Б синф раҳбари, технология фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Аралова Икбол Акмаловна    –    Деҳқонобод туманидаги 85-умумий ўрта таълим мактабининг 7-А синф раҳбари, рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Атаев Раджаб Рахимович    –    Бухоро туманидаги 21-умумий ўрта таълим мактабининг тасвирий санъат ва чизмачилик фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Атажанов Сарвар Султанбаевич    –    Урганч шаҳридаги 22-умумий ўрта таълим мактабининг 11-А синф раҳбари, миллий ғоя ва маънавият асослари фани ўқитувчиси,
Хоразм вилояти

Ахмедов Баходир Бобомуродович    –    Тошкент шаҳридаги Инҳа университетининг биринчи тоифали лектори

Бадалова Наргиза Дадоевна    –    Оқолтин туманидаги 8-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти

Бобоева Гуласал Жомғировна    –    Қизириқ туманидаги 23-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Болиқулов Аслиддин Холдорович    –    Ховос туманидаги 10-умумий ўрта таълим мактабининг география фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти

Геворкян Лаура Кареновна    –    Юнусобод туманидаги 43-умумий ўрта таълим мактабининг рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Гулматов Баходир Хабибуллаевич    –    Наманган шаҳридаги Президент мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Наманган вилояти

Давлатов Абдуллажон Абдуламидович    –    Чортоқ туманидаги 4-умумий ўрта таълим мактабининг 8-Б синф раҳбари, тасвирий санъат ва чизмачилик фанлари ўқитувчиси, Наманган вилояти

Джалалов Темур Асфандиярович    –    Тошкент шаҳридаги Президент мактабининг физика фани ўқитувчиси

Джураева Шохида Мирзахматовна    –    Мирзо Улуғбек номидаги ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг физика фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Жўраев Фарход Исроилович    –    С.Ҳ.Сирожиддинов номидаги Республика академик лицейининг физика фани ўқитувчиси

Ибодова Маҳфуза Намозовна    –    Навоий давлат педагогика институти қошидаги академик лицейнинг биология фани ўқитувчиси, Навоий вилояти

Исломова Зилолахон Ўринбоевна    –    Асака туманидаги 27-мактабгача таълим муассасаси услубчи-тарбиячиси, Андижон вилояти

Исматова Нигорахон Ҳайитовна    –    Чироқчи туманидаги 39-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Исмоилова Раънохон Пазилдиновна    –    Бағдод туманидаги 11-умумий ўрта таълим мактабининг тарих фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Карабеков Журабек Таджибаевич    –    Зарбдор туманидаги 9-умумий ўрта таълим мактабининг жисмоний тарбия фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Ким Екатерина Яковлевна    –    Мирзо Улуғбек туманидаги «Интеллект» нодавлат таълим муассасасининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Крилов Сергей Александрович    –    Миробод туманидаги 60-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Кулдошев Хусан Устаевич    –    Дўстлик туманидаги 13-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Кутлиева Ирода Аллабергановна    –    Урганч туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Марадова Байрамгул Нодировна    –    Қоровулбозор туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Меджитова Эльзара Ризаевна    –    Учтепа туманидаги 107-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Музаффарова Оқила Абдураҳмоновна    –    Жондор туманидаги «Мадина-Мирзо» нодавлат мактабгача таълим муассасаси мудири, Бухоро вилояти

Муродова Дилфуза Абдиқодировна     –    Касби туманидаги 11-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Мусурманова Нодира Хакимовна    –    Зомин туманидаги 1-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Наржигитов Хусанбай    –    Гулистон давлат университетининг математика кафедраси доценти, Сирдарё вилояти

Одилов Камолиддин Салохиддинович     –    Каттақўрғон туманидаги 17-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Очилова Камолахон Махмудовна    –    Сергели туманидаги 329-умумий ўрта таълим мактабининг мусиқа фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Рахимова Шалолахон Обитжоновна    –    Поп туманидаги 50-мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Наманган вилояти

Рахимходжаева Нодира Саидахраловна    –    Тошкент шаҳридаги Сингапур менежментни ривожлантириш институтининг етакчи ўқитувчиси – Банк ва молия мактаби раҳбари

Рахманова Адиба Абдурахмоновна    –    Марғилон шаҳридаги «Happy baby» нодавлат мактабгача таълим муассасаси мудири, Фарғона вилояти

Рахматов Лазизхон Темирхонович    –    Самарқанд шаҳридаги «Redbridge schools» нодавлат таълим муассасаси директори, Самарқанд вилояти

Рахматова Шахноза Исматуллаевна     –    Самарқанд шаҳридаги 9-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Рўзметова Севара Ачиловна    –    Қўшкўпир туманидаги 7-мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Хоразм вилояти

Сабурова Гўзал Кадирбергановна    –    Беруний туманидаги 42-умумий ўрта таълим мактабининг 5-А синф раҳбари, тарих фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Сагиева Гулайим Абатбаевна    –    Қонликўл туманидаги 21-умумий ўрта таълим мактабининг рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Садиқова Нафиса Бобаназаровна    –    Тошкент давлат аграр университети қошидаги академик лицейнинг кимё фани ўқитувчиси

Самандарова Майрам Абдукаюмовна     –    Бекобод туманидаги 11-умумий ўрта таълим мактабининг география фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Суярова Гулбахор Сайдуллаевна    –    Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ихтисослаштирилган мактаб-интернатининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси

Тиллабоева Гулбахор Ахмаджановна    –    Избоскан туманидаги 5-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Андижон вилояти

Тоғаев Алишер Шералиевич     –    Хатирчи туманидаги 88-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Навоий вилояти

Тошпулатова Гулжахон Абдурафиковна     –    Самарқанд туманидаги 22-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Тўйчиева Барнохон    –    Шаҳрихон туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Андижон вилояти

Умаров Алихан Ахмадович    –    Бухоро нефть ва газ саноати коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Усманова Диларам Шарафовна    –    Фарғона шаҳридаги 2-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Утеназарова Зияда Алланазаровна     –    Нукус шаҳридаги «Нукус Зияда Нур» нодавлат таълим муассасаси директори, Қорақалпоғистон Республикаси

Хайдаров Дилшод Мамарасулович    –    Тошкент педиатрия тиббиёт институти қошидаги академик лицейнинг кимё фани ўқитувчиси

Халикулов Али Бувалиевич    –    Тошкент давлат техника университети қошидаги Қўқон нефть ва газ саноати техникумининг махсус фан ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Хамроева Зебинисо Холмаматовна    –    Бойсун туманидаги 2-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Хасанова Севара Ғиёсиддиновна    –    Чилонзор туманидаги 217-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Ходжаев Анвар Закирович    –    Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт университетининг оғир атлетика, велоспорт, от спорти назарияси ва услубияти кафедраси мудири

Хожабаев Айбек Жумабаевич    –    Тахиатош туманидаги 17-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Худайберганова Айдин Темировна    –    Олмазор туманидаги 102-заиф эшитувчи болалар учун ихтисослаштирилган мактаб-интернати тарбиячиси, Тошкент шаҳри

Хўжақулов Беҳзод Абдусатторович    –    Миробод тумани халқ таълими бўлими мудири, Тошкент шаҳри

Эгамбердиева Дилбар Рахимбердиевна    –    Хонқа туманидаги 36-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Эрназарова Гулнозахон Рахматиллаевна    –    Данғара туманидаги 30-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Юлдашева Нилуфар Абдурауфовна     –    Қибрай туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Юлчибаева Раънохон Маматкадировна    –    Жалақудуқ туманидаги 20-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Андижон вилояти

Ярашева Нигора Ҳазратқуловна    –    Вобкент туманидаги 2-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти