© Фото: hudud24.uzАндижон вилоятида туризмни ривожлантириш ҳаракатлари анчайин кенг кўламда йўлга қўйилган бўлиб, туризм бошқармаси ташаббуси билан илк бор ички туризм ярмаркаси ташкил этилди.
Унда туроператорлар, турагентлар, меҳмонхона, ҳостеллар, оилавий меҳмон уйлари йўналишлари каби 40 нафардан ортиқ туризм соҳаси тадбиркорлари иштирок этишди.
Бундан ташқари, қўшни Қирғизистон Республикасида фаолият юритаётган йирик туроператорлар, шунингдек, жамоатчилик вакиллари, туризм соҳасида таьлим олаётган талаба ёшлар ҳам тадбирда фаол иштирок этдилар.
Андижонда фаолият юритаётган туроператор ва турагентларни истеъмолчиларга танитишда аҳамиятли, деб топилган бу тадбирда корхона ва ташкилотлар ҳамкорлигида "Тадбиркор билан тадбиркор" (Б2Б) ва "Тадбиркор билан мижоз" (Б2С) механизмлари асосида учрашувлар ташкилаштириш мақсад қилинди. Мақсадга мувофиқ, тадбиркор ва мижозлар ўртасида очиқ мулоқотлар ўтказилиб, шартнома ва келишувлар имзоланди.
Улашиш:
Бошқалар
Таълим ва ишни бараварига олиб бориш учун қандай шароитлар мавжуд?
Меҳнат кодексининг 383-моддаси ходимларнинг меҳнат фаолиятини таълим билан биргаликда олиб бориш ҳуқуқини мустаҳкамлайди ҳамда иш берувчиларнинг ушбу жараёнда мажбуриятларини белгилайди.
Номингизга кредит олишни чеклашда муҳим 5 жиҳат
Онлайн фирибгарликдан ҳимояланиш — фақат эҳтиёткорлик эмас, олдиндан кўрилган чоралар билан бошланади.
Ҳуқуқий аудит қандай бўлиши керак?
Давлат органлари фаолияти устидан назоратнинг бир нечта шакллари мавжуд.
Ўзбекистон фуқаролари чет давлатда фарзанд дунёга келтирса, бола Ўзбекистон фуқароси ҳисобланадими?
Ўзбекистон Республикаси ҳудудида турган, ота-онаси номаълум бўлган бола Ўзбекистон Республикаси фуқаросидир.
Ўзбекистонга келган турист жойини VIP классга алмаштириш учун поезд бошлиғига 15 АҚШ доллари пора берди
“Ўзтемирйўлйўловчи” АЖ ҳолатга изоҳ бериб, поезд бошлиғи мазкур ҳолат бўйича лавозимидан озод этилганини маълум қилди.
Ўтган 8 ойда Ўзбекистонга қанча турист келган?
Январь-август ойларнида дам олиш, даволаниш, тижорат ва бошқа сафар мақсадларида мамлакатга келган хорижликлар бўйича маълумот берилди.