Бугун 23 октябрь куни, кундузи Ўзбекистоннинг марказий ва жануби-шарқий ҳудудларида асосан жадаллиги бироз бўлган ёмғирлар ёғади. Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм, Бухоро, Навоий вилоятларида ёғингарчилик кутилмайди. Ҳаво ҳарорати 13-18 даража атрофида, баъзи жойларда 20 даражагача бўлади. Республиканинг айрим жойларида шамол тезлиги 15-20 м/с. гача кучайиши мумкин. 24-25 октябрь кунлари Ўзбекистоннинг барча ҳудудлари бўйича ҳаво асосан бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Ҳаво ҳарорати кўтарилади ва ҳафта ўртасига келиб, кундуз кунлари ҳаво 22-25 даражагача, жанубда 27 даражагача исийди. 26 октябрда республика ҳудудига Волга бўйи ҳудудларидан нам ҳавонинг янги қисми кириб келиши кутилмоқда. Марказий, жанубий ва шарқий ҳудудларда яна ёмғир ёғади, ҳарорат 15-20 даражагача пасаяди. 27 октябрда Ўзбекистон бўйича ёғингарчилик кутилмайди, ҳарорат 17-22 даража бўлади. Ушбу ҳафта давомида ҳарорат кечалари 7-12 даража илиқ атрофида бўлади. Республиканинг айрим жойларига кечаси ва эрталаб туман тушиши мумкин. Тошкентда 23 октябрда вақти-вақти билан бироз ёмғир ёғади. Ҳарорат 14-16 даража бўлади. 24-25 октябрь кунлари ҳаво асосан бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Ҳарорат 21-24 даражагача кўтарилади. 26 октябрда ёмғир ёғади, ҳарорат 16-18 даража бўлади.
Ўзбекистон бўйлаб кучли ёмғир ёғиши эълон қилинди
Бунинг оқибатида сел-сув тошқин ҳодисалари юзага келиши мумкин бўлган ҳудудлар айтилди.